Yükleniyor

Duyurular

Konuşmacı Duyurusu: Pat JORDAN
Konuşmacı Duyurusu: Pat JORDAN

Anlatımsal Ergonomi – Ürünler, Hizmetler ve Öz Kimlik

Pat Jordan, Middlesex University London

Hikayelerimiz biziz - Anlatı Psikolojisi disiplini bu şekilde söylemektedir. Bu iddia abartılı olsa veya olmasa da, kendimizle ilgili sahip olduğumuz anlatıların iyi oluşumuzu önemli ölçüde etkilediğine dair pek çok kanıt bulunmaktadır.
Anlatılar bizim hayat hikayelerimize ilişkin kendi kollekiyonunda belirlediğimiz temalardır. Eğer kendimizde sahip olduğumuz anlatılar bizim ideal öz anlatımlarımıza yakınsa, uzak olmasına kıyasla daha yüksek bir iyi oluş duygusuna sahip oluruz. Yaşlandıkça da daha fazla hikayeye ve daha derin anlatılara sahip oluruz.
Bu sunum, hem bizim için önemli olan anlatıları anlamak hem de bu anlatıları hikayelerle güçlendirmeye olanak tanıyarak ürünleri, hizmetleri ve deneyimleri kullanmaya dair oto-etnografik bir yaklaşımı ortaya koyacaktır.

 Pat JORDAN
Pat Jordan, Londra Middlesex Üniversitesi'nde anlatı ve iyi oluşa ilgi duyan bir araştırmacıdır. Birleşik Krallık hükümeti için departmanlar arası danışmanlık ve bir dizi uluslararası ticari kuruluşa strateji danışmanlık yapmaktadır.