Yükleniyor

Duyurular

Sürdürülebilir Kapsayıcı Tasarım–Çevrimiçi Sempozyumu
Sürdürülebilir Kapsayıcı Tasarım–Çevrimiçi Sempozyumu

SEMPOZYUM ÖNCESİ ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME VE SEMPOZYUM PROGRAMI

25-26 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan “Sürdürülebilir Kapsayıcı Tasarım – Çevrimiçi Sempozyumu”na gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz. Sempozyum Zoom webinar’i şeklinde yürütülecektir ve 24 Eylül tarihine kadar Zoom davetiyesi emailinize (kayıt esnasında belirttiğiniz email adresi) ulaşmamışsa lütfen bize bildirin (inclusivedesignside@gmail.com). Lütfen Spam klasörünüze de bakmayı unutmayın.
 
Sempozyuma 600’den fazla ön kayıt başvurusu gerçekleşmiştir. Organizasyon Komitemiz, belirttiğimiz tarih aralığında ön kayıt işlemini tamamlamış herhangi bir katılımcımızın başvurusunu reddetmemiştir. Bu nedenle, etkinlik günlerinde Zoom “buluşma odasına” (meeting room) oturum zamanından daha erken gelmeniz önemlidir, çünkü katılımcı sayısı Zoom Webinar en fazla kişi sayısını geçtiği takdirde etkinliğe Zoom üzerinden katılmanız mümkün olmayacaktır. Böyle bir durumda size projemizin Facebook sayfasına yönlendireceğiz ve buradan sempozyumu canlı yayın olarak izleyebileceksiniz. Ne yazık ki Facebook sayfamızdan simultane çeviri sadece yazılı ve Türkçe olarak sağlanabilecektir.

Bu sayfada ayrıca size Zoom’un simultane çeviri kapsamınca sözlü tercüme ve yazılı tercüme (sunum diline göre Türkçe veya İngilizce gerçekleştirilecektir) fonksiyonlarını nasıl kullanacağınızı kısaca açıklamak istedik. Lütfen sempozyum gününden önce aşağıdaki videoyu izleyerek adım adım bu fonksiyonların nasıl gerçekleştirileceği konusunda bilgi sahibi olun.

Sempozyuma Bağlanma:

  • Lütfen Zoom uygulamasının bilgisayarınızda veya bağlantı yapacağınız cihazda yüklü olduğuna emin olun. Cihazınızda Zoom uygulamasının en güncel versiyonunun yüklü olması gerekmektedir; aksi takdirde “sözlü tercüme” fonksiyonuna ilişkin seçenek Zoom fonksiyon çubuğunuzda çıkmayacaktır.
  • Eğer mümkünse, etkinliğe oturum saatinden önce girmeye çalışın. Bu şekilde bir problemle karşılaştığınız takdirde size destek sağlamaya çalışacağız.

Sözlü Tercüme Fonksiyonuyla Etkileşim

  • Zoom fonksiyon çubuğundaki “Interpretation” seçeneğine tıklayın (Dünya sembolü şeklindedir). Konuşmayı duymak istediğiniz dili seçin.
  • “Mute Original Audio” seçeneğine tıkladığınız takdirde sadece tercümanın konuşmasını duyacaksınız. Eğer bu seçeneği açık tutarsanız aynı anda hem konuşmacımızın hem de tercümanın sesi duyulacaktır.
 

Altyazı Fonksiyonuyla Etkileşim

  • “Closed Caption” seçeneğine tıklayın (“cc” sembolü şeklindedir).
  • Altyazının gözükmesini isteyip istemediğinizi seçin.
  • Altyazı seçeneği sadece Türkçe olarak sağlanabilecektir.
25-26 Eylül’deki “Sürdürülebilir Kapsayıcı Tasarım Çevrimiçi Sempozyumu”nda görüşmek dileğiyle.